Ndërlidhjet

QYTETI I GAZËS


Tankete dhe autoblindat të mbështetur nga helikopterë të armatës izraelite kanë hyrë në tre fshatra afër Khan Younis në Brezin jugor të Gazës dhe shkatërruan dy shtëpi, kurse gjatë operacionit janë plagosur 4 palestinezë.
Praktika e shkatërrimit të shtëpive që u takojnë familjeve të militantëve palestinezë është quajtur nga organizata për mbrojtjen e të drejtave të njeriut si “praktikë e dënimit kolektiv”.
XS
SM
MD
LG