Ndërlidhjet

SHKUP


Shtatmadhoria e armatës së Maqedonisë i ka demantuar shkrimet e gazetës “Dnevnik” se në pjesën veriore të kufirit të Maqedonisë me Kosovën, tek Tanushevci ndodhej një grup i armatosur.
Zëdhënësi i Shtatmadhorisë, Zoran Sekullovski ka thënë se “gjendja në ate pjesë të kufirit sëhtë stabile dhe e sigurtë, kurse patrullat e ushtrisë nuk kanë vërejtur lëvizje njerëzish të armatosur”.
XS
SM
MD
LG