Ndërlidhjet

SRINAGAR/INDI


Nëntë persona, në mesin e të cilëve pesë ushtarë, janë vrarë kur autobusi me të cilin udhëtonin ka shkelur në minë të vendosur nga militantë.
Agjencia Rojter raporton se dy grupe separatiste militante, Jamiat-ul-Mujahideen dhe Harkat-e-Jehad Islami, kanë marrë përgjegjësinë për sulmin.
XS
SM
MD
LG