Ndërlidhjet

MOSKË


Bisedimet me presidentin e Shteteve të Bashkuara George Bush ishin të hapura dhe produktive, ndërsa takimi në Shën Peterburg “i ka sinkronizuar qëndrimet tona rreth çështjeve ndërkombëtare”, tha presidenti i Rusisë Vladimir Putin.
Në deklaratën e përbashkët pas takimit, dy liderët i bënë thirrje regjimit të Saddam Husseinit të çarmatoset, por Putin tha se ende i kundërshton sulmet unilaterale amerikane kundër Irakut, duke shtuar se aksioni duhet miratuar nga Këshilli i Sigurimit.
XS
SM
MD
LG