Ndërlidhjet

NABLUS


Trupat izraelite kanë vrarë një të ri palestinez në qytetin Nablus të Bragut Perëndimor, pasi qindra të rinj hodhën gurë ndaj ushtarëve duke mos e përfillur orën policore, njoftuan burime palestineze.
Ndërkohë në Betlehem ushtria u tërhoq në periferi të qytetit, pas ripushtimit tre ditësh dhe arrestimit të dhjetra militantëve të dyshuar palestinezë.
XS
SM
MD
LG