Ndërlidhjet

JERUSALEM


Kryengritja kundër Izraelit u dëshmuar të ketë qenë katastrofë për palestinezët dhe duhet ndalur, tha një zyrtar i lartë i liderit palestinez Yasser Arafat.
Kryengritja dyvjeçare ka shkatërruar gjithçka që ndërtuam, ka thënë Mahmoud Abbas, i cili konsiderohet të jetë pasardhës i liderit palestinez.
Sot, pesë palestinezë janë vrarë në territoret e pushtuara nga forcat izraelite.
XS
SM
MD
LG