Ndërlidhjet

MOSKË


Rusia, Shtetet e Bashkuara dhe Korea Jugore kanë përshëndetur kërkesën e Agjencisë Ndërkombëtare për Energjinë Bërthamore drejtuar Koresë Veriore që të heqë dorë nga programet e saj për armë bërthamore dhe të lejojë inspektime ndërkombëtare.
Stejtdepartmenti amerikan thotë se vendosmëria e Agjencisë mbikëqyrëse të Kombeve të Bashkuara dërgon “sinjal të qartë, të fortë dhe të pagabueshëm” se bashkësia ndërkombëtare nuk do të tolerojë programe bërthamore të Koresë Veriore.
XS
SM
MD
LG