Ndërlidhjet

UASHINGTON


Dy zyrtarë të lartë amerikanë fillojnë sot vizitën në Evropë dhe në Turqi për konsultime me aleatët e Shteteve të Bashkuara lidhur me krizën irakiane.
Zëvendës sekretari i mbrojtjes, Paul Wolfowitz dhe nënsekretari i shtetit, Marc Grossman do të ndalen në Britani, në selin e NATO-s në Bruksel dhe pastaj shkojnë për bisedime në Turqi, fqinje me Irakun.
XS
SM
MD
LG