Ndërlidhjet

DAKA


Në Bangladesh, së paku 30 persona, kryesishtë gra e fëmijë kanë humbur jetën nga ndrydhja gjatë një aksioni bamirësie të ndarjes së vesh-mbathjeve para festës së Fitër Bajramit.
Tragjedia ka ndodhur tek qyteti Gaibanda ku qindra të varfër ishin dyndur para portave të pronës së një pasaniki i cili ndante tesha dhe këpucë në shenjë bamirësie.
XS
SM
MD
LG