Ndërlidhjet

TOKIO


Në Japoni kanë filluar kërkimet për ish-ambasadorin bjellorus në Tokio.
Petër Kravshenko, i cili ka qenë ambasador prej vitit 1998, u shkarkua më 19 nëntor nga detyra me urdhër të presidentit Lukashenko.
Që atëhere ai ka refuzuar të kthehet në vendin e tij, pasi gjatë kohës që ka shërbyer në postin e ambasadorit, është bërë aktivist i lëvizjes opozitare bjelloruse dhe ka qenë kritik ndaj Lukashenkos.
XS
SM
MD
LG