Ndërlidhjet

BRUKSEL


Presidenti i Maqedonisë, Boris Trajkovski ka biseduar në Bruksel me shefin e politikës së Jashtëme të Bashkimit Evropian, Javier Solana lidhur me shpresimet e pesë vendeve nga Ballkani që të afrohen sa më pranë Bashkësisë.
“Presim njëmendë që BE-ja nga takimi i javës së ardhëshme në Kopenhagë do të drërgojë mesazh të qartë inkurajimi” për Shqipërinë, Bosnjën, Maqedoninë, Kroacinë dhe Jugosllavinë, tha Trajkovski i cili ka çuar me vete në Bruksel letrën e përbashkët të pesë vendeve.
“Në të kundërtën do të krijohej ndjenja se jemi të izoluar” ka thënë presidenti maqedonas.
XS
SM
MD
LG