Ndërlidhjet

BAGDAD


Kombet e Bashkuara duplifikuan numrin e inspektorëve të armatimit në Irak dhe planifikojnë të përshpejtojnë gjurmimin për programet e mundëshme irakiane për armë kimike, biologjike apo bërthamore.
Në Bagdad arriti edhe grupi prej 25 inspektorësh nga Agjencia ndërkombëtare për energjinë bërthamore dhe nga Komisioni i OKB-së për monitorim, verifikim dhe inspektim, kurse nga e marta pritet të arrijnë edhe 30 inspektorë të tjerë.
XS
SM
MD
LG