Ndërlidhjet

JERUSALEM


Armata izraelite njofton se ushtarët e sajë kanë vrarë militantin palestinez, Yassin al-Agha nga grupi i Hamsit, në jug të Brezit të Gazës.
Ai ka qenë palestinezi i tretë që vritet në harkun e fundit kohor, gjatë bastisjeve të vazhdueshme të trupave izraelite në Bregun perëndimnorë dhe në Brezin e Gazës.
XS
SM
MD
LG