Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretari amerikan i shteteit , Colin Powell dhe ministreja e Jashtëme e Maqedonisë, Ilinka Mitreva kanë nënshkruar në Uashington një marrëveshje për mbrojtjen e vlerave kulturore në Maqedoni.
Zëdhënësi i Stejtdepartmentit ka thënë se dy zyrtarët kanë diskutuar edhe një spektër të gjërë çështjesh bilaterale dhe rajonale.
XS
SM
MD
LG