Ndërlidhjet

TEHERAN


Agjencia e Kombeve të Bashkuara për inspektime bërthamore njofton se nga fillimi i vitit që vjenë do të vizitojë dy lokacione në Iran, për të cilët zyrtarët e Shteteve të Bashkuara thonë se mundë të shfrytëzohen për zhvillimin e armëve bërthamore.
Zyrtarët e Iranit thanë se inspektorët e Agjencisë janë të mirëseardhur dhe mundë të vizitojë cilindo objekt që zgjedhin, duke shtuar se të gjitha programet bërthamore iraniane kanë qëllime energjetike,e jo ushtarake.
XS
SM
MD
LG