Ndërlidhjet

LONDËR


Për shkak të mjegullës së dendur kanë dështuar përpjekjet për shpëtimin e anijes norvegjeze e cila u fundos dje në Kanalin anglez bashkë me 3.000 automobilët që transportonte, të vlefshëm 47 milion dollarë.
Anija “Tricolor” ishte ndeshur me anijen “Karaiba” në mot të ligë, kurse ekipazhi ka shpëtuar. Automobilët luksozë duhej të shkonin në sallonet e ekspozimit në Britani dhe në Shtetet e Bashkuara.
XS
SM
MD
LG