Ndërlidhjet

MOSKË


24 vetë, të mbijetuar të dramës së pengjeve në teatrin e Moskës, pak muaj më parë, apo familjarë të viktimave të asaj ngjarje kanë hedhur në gjyq autoritetet e Moskës duke kërkuar prej tyre një dëmshpërblim i cili shkon nga 450 mijë dollarë deri në 1.5 milionë.
Sipas zyrtarëve moskovitë qeveria federale është përgjegjëse për konfliktin në Ceceni dhe pasoja t e tij dhe jo Bashkia e Moskës.
XS
SM
MD
LG