Ndërlidhjet

UASHINGTON


Zyrtarët e lartë të së ashtëquajturës katërshe e ndërmjetësuesve për Lindjen e Mesme, përkatësisht Shtetet e Bashkuara, Rusia, Baashkimi Evropian dhe Kombet e Bashkuara, takohen në Uashington për të diskutuar zhvillimet lidhur me planin e krijimit të një shteti të pavaruar palestinez në vitin 2005.
Por Shtetet e Bashkuara kanë kërkuar shtyrjen e dhënjes dhe shqyrtimit të detajeve të reja, deri pas zgjedhjeve të ardhshme parlamentare në Izrael, të cilat janë paraparë për muajin janar.
XS
SM
MD
LG