Ndërlidhjet

ANKARA


Kryetari i Kuvendit të Turqisë, Bulent Arinc ka kërkuar të mbahet mbledhje e Parlamantit që të debatohet roli i mundëshëm i Turqisë në çfardo lufte kundër Irkut fqi.
Arinc tha në Ankara se vednimi është shumë i rëndësishëm që tu lihet në dorë politikanëve dhe qeverisë.
XS
SM
MD
LG