Ndërlidhjet

VATIKAN


Papa Gjon Pali i Dytë, në mesazhin e Këshëndellave ka thënë se besimtarët e të gjitha feve janë të thirrur që të ndrërtojnë paqën.
Papa i ka bërë thirrje botës që të shmangë konfliktin në Irak.
Në mesazhin e transmetuar nga televizioni, Papa ka apeluar gjithashtu për paqë midis izraelitëve dhe palestinezëve.
XS
SM
MD
LG