Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Lideri i milicisë afgane në veri-lindje të atij vendi, Gulbuddin Hekmatyar ka thënë se ai do të intensifikojë luftën e tij të shejtë kundër forcave të koalicionit anti-terror dhe paqëruajtësve në Afganistan.
Hekmatyar ka thënë se luftëtarët e tij janë në aleancë me ata nga radhët e talibanëve të përmbysur dhe rrjetit terrorist al Kaida.
XS
SM
MD
LG