Ndërlidhjet

BAGDAD


Ekspertët e Kombeve të Bashkuara për armatimin dhe ata nga Agjencia ndërkombëtare për energjinë bërthamore vazhduan gjurmimin për armë për zhdukjen në masë në Irak.
Inspektorët kanë bërë një bisedë me udhëheqësin e Univerzitetit teknologjik të Bagdadit, Mazen Mohammad në prani të zyrtarëve irakianë.
Kjo është intervista e dytë e inspektorëve me shkencëtarë irakianë, që kur filluan punën në 27 nëntor.
XS
SM
MD
LG