Ndërlidhjet

MOSKË


Policia ruse ka konfiskuar sot miliona dollarë të falsifikuar të cilësisë aqë të lartë sa që nuk do të mundë të dalloheshin as nga makiant në qendrat për shkëmbimin e parave.
Mediat e Moskës njoftojnë se në këte operacion që akoma vazhdon, janë inkuadruar 600 policë dhe agjentë në 30 apartamnete në Moskë dhe rreth sajë.
Policia thotë se janë kapur edhe pajisje për botimin e parave të falsifikuara, por nuk u njoftua se sa persona janë arrestuar.
XS
SM
MD
LG