Ndërlidhjet

Uashington: Ambasadën e sulmuan huliganët


Shtëpia e Bardhë tha sot se serbët që sulmuan ambasadën amerikane në Beograd ishin "huliganë dhe hajdutë".

"Ne besojmë se sulmet në ambasadën tonë janë kryer nga huliganë dhe hajdutë", tha zëdhënësi Scott Stanzel.

"Ne nuk besojmë se kjo është fytyra, të cilën Serbia dëshiron t'ia paraqesë botës, dhe ne sinqerisht nuk besojmë se kjo është fytyra e Serbisë", tha Stanzel.
XS
SM
MD
LG