Ndërlidhjet

Clinton dhe Obama, debat televiziv


Senatorët Hillary Clinton dhe Barack Obama, që garojnë brenda demokratëve amerikanë për zgjedhjet presidenciale të nëntorit, zhvilluan një debat televiziv.

Debati u zhvillua para votimeve në dy shtete kyçe, Ohajo dhe Teksas.

Të dy kandidatët kritikuan njëri-tjetrin në çështjet që lidhen me politikat shëndetësore, politikën e jashtme dhe politikën tregtare.

Nuk munguan kritikat ndaj njëri-tjetrit edhe për luftën në Irak.
XS
SM
MD
LG