Ndërlidhjet

8 të vrarë në demonstratat në Jerevan


Tetë veta kanë vdekur, ndërsa 33 policë janë plagosur gjatë konfliketeve të mbrëmshme ndërmjet policisë dhe demonstruesve në kryeqendrën e Armenisë në Jerevan.

Autoritetet e Armenisë dje kanë shpallur gjendje të jashtëzakonshme pas demonstratave që kundërshtonin epilogun e zgjedhjeve të 19 shkurtit.

Policia ka bërë të ditur se rrethanat e vrasjes së 8 vetave janë duke u hetuar dhe se ende nuk është e sigurt nëse "kemi të bëjmë me policë ose demonstrues".
XS
SM
MD
LG