Ndërlidhjet

Holanda e njohu shtetin e Kosovës


Holanda e ka njohur sot shtetin e Kosovës. Qeveria holandeze bëri të ditur se nuk është nxituar të marrë këtë veprim më herët pasi është sigurar se Prishtina zyrtare do të mbrojë të drejtat e njeriut, dhe në veçanti ato të minoriteteve.
XS
SM
MD
LG