Ndërlidhjet

SHBA: Al Kaeda përgatit sulme të reja


Një ushtarak i lartë amerikan, i ngarkuar për çështjet e sigurisë së brendshme, tha se terroristët e Al Kaedas mund të planifikojnë më urgjentisht sulme ndaj Shteteve të Bashkuara në mënyrë që të ruajnë kredibilitetin e tyre dhe të mund të rekrutojnë ithtarë.

Gjenerali i Forcave Ajrore Gene Renuat, kreu i Komandës Veriore, gjithashtu tha se nuk ka parë ndonjë lidhje direkte me zgjedhjet presidenciale amerikane.

Por gjenerali Renuat tha se do të ishte herët të mendohej se nuk ka kërcënime të tilla.
XS
SM
MD
LG