Ndërlidhjet

BE diskuton për Kosovën


Ministrat e Jashtëm të vendeve anëtare të BE-së takohen sot në Bruksel, për të diskutuar situatën në Kosovë pas shpalljes së pavarësisë dhe vendimit për dërgimin e misionit evropian.

Një zyrtar i lartë nga presidenca sllovene e BE-së ka deklaruar se "Evropa me kujdes po përcjell situatën në Kosovë, përderisa atje po përgatit misionin e vet".
XS
SM
MD
LG