Ndërlidhjet

Bagdad: Vriten 8 ushtarë amerikan


Tetë ushtarë amerikanë janë raportuar të vrarë gjatë sulmeve të djeshme në Irak.

Tre ushtarë dhe përkthyesi humbën jetën në një sulm me bombë në qendër të provincës Diala. Pesë të tjerë u vranë në një sulm vetëvrasës në Bagdad.

Ndërkohë gjashtë persona dhe një oficer policie vdiqën pas sulmeve në rajone tjera të Irakut.
XS
SM
MD
LG