Ndërlidhjet

Dakar: Kërkohet dialog me botën e krishterë


Liderët e botës myslimane kanë dënuar ekstremizmin dhe terorizmin që nuk është në harmoni me islamin dhe kanë propozuar një takim të nivelit të lartë ndërkombëtar me qëllim të promovimit të dialogut me botën e krishterë.

Ky konkludim ka dalur nga takimi i liderëve të 57 vendeve të Organizatës së Konferencës Islamike që është mbajtur në Dakar të Senegalit
XS
SM
MD
LG