Ndërlidhjet

Prishtinë: Apel qytetarëve të dhurojnë gjak


Qendra Kombëtare e Transfuzionit të Gjakut në Prishtinë u ka bërë apel të gjithë qytetarëve të Kosovës që të shkojnë për të dhuruar gjak për personat e plagosur, si pasojë e shpërthimeve në depot e municionit në Gërdec të Vorës, në afërsi të Tiranës.

Apeli iu bashkangjit thirrjeve të shumta për të dhuruar gjak, të cilat gjatë tërë ditës së sotme janë bërë në shumë qytete të Shqipërisë.

Ministri i Jashtëm i Maqedonisë, Antonio Milloshoski, ka mbërritur në Tiranë, ku ka dhuruar gjak në spitalin ushtarak dhe ka premtuar se të hënën, nga Maqedonia do të dërgohen rreth 2 mijë qese me gjak.
XS
SM
MD
LG