Ndërlidhjet

Bosnje: Arrestime nën dyshimet për terrorizëm


Policia në Bosnje njoftoi se ka arrestuar pesë persona të dyshuar se pergatisnin aksione terroriste në Bosnje. Policia tha se arrestimet ndodhën pas bastisjeve në gjashtë lokalitete në Sarajevë dhe një në Bugojno. Gjatë bastisjes janë gjetur armë dhe municion përfshirë mina anti-tank.
XS
SM
MD
LG