Ndërlidhjet

Arrestohet drejtori i Aeroportit të Prishtinës


Sektori i Hetimeve të Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit në kuadër të Shërbimit Policor të Kosovës ka arrestuar sot tre të dyshuar, dy zyrtarë të lartë në Aeroportin e Prishtinës dhe një pronar i një biznesi-kompanie.

Në mesin e të arrestuarve, është edhe Afrim Haziri, drejtor i deritashëm i Aeroportit të Prishtinës, ka konfirmuar Shërbimi Policor i Kosovës.

Në njoftimin e këtij Shërbimi thuhet se arrestimet janë bërë në bazë të dyshimeve për shpërdorim të detyrës zyrtare, ushtrim të ndikimit, mashtrimit në detyrë dhe lidhje të kontratës së dëmshme.

XS
SM
MD
LG