Ndërlidhjet

Dala Lama kërkon ndihmë për krizën në Tibet


Lideri shpërtëror i Tibetit, Dalai Lama i ka bërë thirrje komunitetit botëror që të ndihmoj në zgjidhjen e krizës në Tibet.

Në një konferencë për shtyp, Dalai Lama tha se "ne nuk kemi fuqi, pos drejtësisë, së vërtetës dhe sinqeritetit".

Nga ana tjetër, forcat e sigurisë së Kinës kanë bllokuar pjesë të kryeqytetit të Tibetit, Lhasa, ndërsa qeveria tibetiane në ekzil thotë se ka raporte për protesta të reja.
XS
SM
MD
LG