Ndërlidhjet

Helikopteri rus rrëzohet në Arktik


Tre persona kanë vdekur dhe dy të tjerë janë plagosur rëndë nga rrëzimi i një helikopteri rus në arqipelagun norvegjez Svalbard në Arktik.

Aeroplani u rrëzua derisa përpiqej të ulej. Nuk dihen shkaqet e aksidentit.
XS
SM
MD
LG