Ndërlidhjet

Bush arrin në Rusi


Presidenti amerikan George Bush arriti në Soçi të Rusisë, ku do takohet me homologun e tij Vladimir Putin dhe Dimitri Medvedevin, i cili do marrë postin e shefit të Kremlinit në maj. Takimi do të zhvillohet nesër dhe do të pasohet nga një konferencë për shtyp.

Ky takim, sipas të gjitha gjasave, është takimi i fundit Bush-Putin si kryetarë shtetesh. Bush dhe Putin që nga viti 2001 janë takuar 23 herë.
XS
SM
MD
LG