Ndërlidhjet

Indonezia bllokon YouTube dhe MySpace


Përdoruesit e internetit në Indonezi thanë se qeveria ka bllokuar faqet YouTube dhe MySpace, në të cilat gjendet filmi i parlamentarit holandez, Gert Wilders kundër islamit.

Ministri i informacionit të Indonezisë ka kërkuar ditë më parë nga YouTube të heqë nga faqja filmin "Fitnah".
XS
SM
MD
LG