Ndërlidhjet

Tajlandë: Vdesin 54 imigrantë në kamion frigorifer


Autoritetet në Tajlandë thanë se 54 imigrantëve ilegalë nga Birmania u është zënë fryma dhe kanë vdekur ndërsa po trafikoheshin në një kamion frigorifer.

Viktimat janë në mesin e 120 njerëzve, të cilët ishin futur në makinë për të kaluar në Tajlandë.
XS
SM
MD
LG