Ndërlidhjet

Holbrooke:"Karaxhiqi është Osama Bin Ladeni i Evropës"


Diplomati amerikan, Richard Holbrooke, ka deklaruar se "kurrë nuk ka bërë marrëveshje me të akuzuarin për krime lufte Radovan Karaxhiq".

"Nuk kam bërë asnjë marrëveshje me Karaxhiqin, ai është kriminel lufte. Ai është Osama Bin Ladeni i Evropës", ka deklaruar Holbrooke për televizionin shtetëror të Bosnjës.

Holbrooke ka thënë se rrëfimin për marrëveshjen me të e ka trilluar dhe plasuar vetë Radovan Karaxhiqi.
XS
SM
MD
LG