Ndërlidhjet

Berluskoni udhëheq ndaj Veltronit


Anketat e opinionit tregojnë se udhëheqësi konservativ Silvio Berluskoni ka fituar në zgjedhjet e përgjithshme në Itali që u mbajtën dje dhe sot.

Anketat i japin një përparësi të lehtë deri në 2% Berluskonit përballë udhëheqësit të së majtës Valter Veltroni.
XS
SM
MD
LG