Ndërlidhjet

Irak: Më se 50 të vrarë në sulme me bomba


Nga një sulm me makinë bombë janë vrarë së paku 40 vetë dhe janë plagosur shumë të tjerë në qytetin Bakuba, në veri të Bagdadit. Policia njoftoi se bomba shpërtheu jashtë ndërtesës të gjyqit dhe zyrave të qeverisë lokale në provincës Diyala.

Diyala ishte njëra nga qendrat e luftës ndërmjet forcave amerikane dhe irakiane kundër militantëve të al-Kaidës gjatë muajve të fundit.

Zyrtarë irakianë thanë se nga një sulm vetëvrasës me makinë-bombë në Ramadi sot janë vrarë së paku 13 vetë.
XS
SM
MD
LG