Ndërlidhjet

Al Maliki: Do ta mundim Al Kaidën


Kryeministri irakian, Nuri al Maliki viziton selinë e NATO-s në Bruksel. Ai do takohet me zyrtarë të Aleancës dhe të Bashkimit Evropian.

Gjatë qëndrimit të djeshëm në Parlamentin Evropian al Maliki tha se qeveria e tij do ta mundë Al Kaidën në Irak.

Deklaratat e al Malikit erdhën një ditë pas një sulmi që e morri përsipër Al Kaida dhe që shkaktoi 60 të vdekur.
XS
SM
MD
LG