Ndërlidhjet

Mahmoud Abbas viziton Uashingtonin


Presidenti i Autoritetit Palestinez, Mahmoud Abbas, ka mbërritur për vizitë në Shtetet e Bashkuara, në përpjekje për t'i çuar përpara bisedimet paqësore izraelito-palestineze.

Të enjten, Abbas do të takohet me presidentin George Bush dhe me Sekretaren e Shtetit, Condoleezza Rice.
XS
SM
MD
LG