Ndërlidhjet

Barroso: Të mos bojkotohen Lojërat Olimpike


Shefi i Interpolit, Ronald Noble, tha sot se ekziston mundësia reale që Lojërat Olimpike në Pekin të jenë cak i sulmeve terroriste nga grupet anti-kineze.

Ndërkaq, presidenti i Komisionit Evropian, Hose Manuel Barroso, tha se është kundër bojkotimit të Lojërave Olimpike në Pekin. Duke folur pas takimit me kryeministrin kinez, Barroso tha se "Lojërat Olimpike duhet të jenë festë e të rinjve të botës dhe duhet të kenë sukses".
XS
SM
MD
LG