Ndërlidhjet

Bagdad: U shkatërrua naftësjellësi


Militantë të dyshuar me mjete shpërthyese e kanë shkatërruar një naftësjellës në jug të Bagdadit, ka njoftuar policia.

Gjatë këtij shpërthimi, që ndodhi dje, janë plagosur së paku tetë rojtarë.

Zjarri i madh dhe shkatërrimi i gypave ka shkaktuar ndërprerje të dërgimit të naftës në rafineritë në jug të Irakut.


XS
SM
MD
LG