Ndërlidhjet

Vriten 28 militantë në luftimet në Bagdad


Ushtria e Shteteve të Bashkuara tha se trupat e saj sot kanë vrarë të paktën 28 militantë në lagjen Sadr City të Bagdadit.

Prej të dielës, militantët besnikë të klerikut radikal shiit Muqtada al-Sadr i ndërmorën sulmet kundër forcave amerikane.

Ushtria amerikane tha se 45 pjesëtarë të milicive dhe katër ushtarë amerikanë kanë humbur jetën prej të dielën dhe të hënën në zonën në fjalë.
XS
SM
MD
LG