Ndërlidhjet

Moskë: Therren tre shtetas uzbekë


Tre shtetas uzbekë janë vrarë në rajonin e Moskës.

Hetuesit thanë se njëri kishte vdekur pasi sulmues të paidentifikuar ia kishin prerë fytin mbrëmë në fshatin Ivanko. Dy uzbekët tjerë janë vrarë në mënyrë të ngjashme, dhe trupat e tyre janë gjetur sot në një fshat tjetër në afërsi.

Rusia është bërë dëshmitare e një vale vrasjesh me motive racore kundër punëtorëve nga ish republikat sovjetike në Kaukaz dhe në Azinë Qendrore.
XS
SM
MD
LG