Ndërlidhjet

Virus në Kinë, 24 të vdekur


Kina ka raportuar 24 vdekje nga një virus që ka sulmuar foshnjet dhe fëmijët. Agjensia shtetërore e lajmeve raportoi për viktimat më te reja të virusit EV-71 një lloj i sëmundjeve të duarve, këmbëve dhe gojës. Ministria e Shëndetësisë në Kinë ka paralajmëruar masa të fuqishme si dhe ka dërguar specialist në zonën ku është paraqitur virusi për të vënë situatën nën kontroll dhe për tu kujdesur për mospërhapjen e tij.
XS
SM
MD
LG