Ndërlidhjet

Një fuçi naftë shitet mbi 120 dollarë


Çmimi i naftës së papërpunuar sot kaloi kufirin e 120 dollarëve për fuçi.

Ky nivel i ri në vlerën e naftës u shkaktua nga dollari i dobët, nga sulmet e rebelëve në Nigeri kundër naftësjellësve, nga rritja e tensioneve me Iranin si dhe rifillimi i përleshjeve mes forcave turke dhe militantëve në Kurdistanin e Irakut.
XS
SM
MD
LG